ZONAL Section
1** *CM** *Doknjas Joshua** *vs** *GM** *Bareev Evgeny
2** *GM** *Yang Kaiqi** *vs** *CM** *Gordon David
3** *** *Dukic Zachary** *vs** *IM** *Noritsyn Nikolay
4** *GM** *Hambleton Aman** *vs** *** *Masse Hugues
5** *** *Noritsyn Sergey** *vs** *IM** *Samsonkin Artiom
6** *IM** *Thavandiran Shiyam** *vs** *** *Tremblay Rejean
7** *FM** *Huang Qiuyu** *vs** *FM** *Chiku-Ratte Olivier Kenta
8** *FM** *Hua Eugene** *vs** *WFM** *Demchenko Svitlana
9** *** *Li William** *vs** *FM** *Plotkin Mark
10** *FM** *Vettese Nicholas** *vs** *** *Saha Ananda
11** *CM** *Chen Max** *vs** *FM** *Chen Richard
12** *FM** *Plotkin Victor** *vs** *** *Tanaka Tyler
13** *** *Wiebe Isaac** *vs** *FM** *Rodrigue-Lemieux Shawn
14** *WGM** *Zhou Qiyu** *vs** *CM** *Kang Dorian
15** *** *Javidfard Amirsalar** *vs** *** *Desforges Jean
16** *FM** *Findlay Ian** *vs** *** *Yao Hou Ji
17** *CM** *Zhong Kevin** *vs** *FM** *Gentes Kevin
18** *** *Joseph Benher Savio** *vs** *** *Max Rusonik (see Aris)
** *FM** *Munro Allan** *0** *** *-
U2200 Section
19** *Xu Daniel** *vs** *Van Rooy Jake
20** *Doubleday Bill** *vs** *Xu Ruoying
21** *Donev Danail** *vs** *Mercure Gilbert
22** *Zhu Matthew** *vs** *Zhao Jeffrey Renfei
18** *Joseph Benher S. (see Aris)** *vs** *Max Rusonik
** *England Max** *0.5** *-
** *Han Johnathan** *0.5** *-
** *Latreille Etienne** *0.5** *-
U1900 Section
25** *Kuryliw Ray** *vs** *Stopic Alexander
26** *Dickson Kirk Johannes** *vs** *Groot-Lipman Jeff
27** *Balasooriya Randika** *vs** *Laurin Marcel
28** *Lesage Pierre** *vs** *Hua Michelle
29** *Lemieux Richard** *vs** *Durhan Batuhan
30** *Phillips Brian J.** *vs** *Krolczyk Jacob
31** *Ramesh Sanjay** *vs** *Bond Hal
32** *Samuel Victor** *vs** *Perkins Simon
33** *Xie Austin** *vs** *Dong Yiwei
34** *Dickson Raymond** *vs** *Sharma Vishruth
35** *Page Dany** *vs** *Landstrom William
36** *Matthew Chau** *vs** *Edward Xiao (see Aris)
** *Masse-Garneau Anthony** *0.5** *-
** *Hsu Ted** *0.5** *-
** *Srinivas Atharva** *0.5** *-
** *Frangakis Evan** *0.5** *-
** *Dupont-Mageau Nicolas** *0.5** *-
U1600 Section
39** *Hua Gary** *vs** *Li Allen
40** *De Leon Raf Adrik** *vs** *Wang Rachel Zihan
41** *Douglas Steven** *vs** *Mai Deren
42** *Gougeon Patrick** *vs** *Wang Derek
43** *Sztuka Jeremy** *vs** *Chocina Adam
44** *Bilodeau-Savaria Sandy-Rose** *vs** *He Jiaqi
45** *Paulsen Lorenz** *vs** *Hay John
46** *De Leon Rut Jurry** *vs** *Lee Ji Won
47** *Bilodeau-Savaria Carl-William** *vs** *Chau Jonathan
48** *Liao Austin** *vs** *He Zekai
36** *Chau Matthew (see Aris)** *vs** *Edward Xiao
** *Azroy Arman** *0.5** *-
** *Guillemette Hugo** *0.5** *-